האלגוריה על סטנלי

האם אתם בוחרים לבד או שאולי נסחפים עם הגורל ? זו שאלה פשוטה לה קיימות תשובות שנוטות לפילוסופיה .גם המשחק החדש/ ישן  The Stanley Parable פשוט אבל נוטה לפילוסופיה ככל שתשחקו בו יותר.

במשחק אתם מגלמים את סטנלי, פקיד אפרורי במשרד אפרורי שיום אחד מגלה שכל העובדים במשרדו נעלמו. סטנלי יוצא ל"הרפתקאה" בשביל להבין לאן כולם נעלמו.תוך כדי אולי יבין שבחירה חופשית במשחק מחשב היא אף פעם לא חופשית באמת. המשחק מבוסס על Mod מפורסם ל Half-Life 2  אשר היווה את הבסיס הרעיוני למשחק הנוכחי (מעט דומה למה שהיה פורטל הראשון לפורטל 2). זהו כנראה משחק ה- MINDFUCK  הראשון שנוצר אי פעם לכן קשה לומר בדיוק מה קורה במשחק מבלי להרוס אותו לחלוטין ולכן אשתמש בגישה אחרת מעט.

למה תוכלו לצפות במשחק ?

  • קריין ינסה לספר את סיפורכם בזמן שתשחקו אותו.
  • תצטרכו להחליט ולבחור את הדרך בה תלכו.
  • העיצוב והתחושה שתיווצר תהיה דומה מעט למה שהרגשתם כשראיתם את המטריקס הראשון או את הסרט ברזיל.
  • לכל החלטה שתבצעו במשחק יהיו כנראה השלכות לא צפויות.
  • להתגלגל מצחוק (אם אתם אוהבים הומור שחור / אירוני / מודע לעצמו)

האם המשחק שווה את המחיר ?

הוא עולה 15$ שזה בערך 50 ש"ח . אם תתייחסו למשחק כעל סרט קולנוע ארוך (כלומר יצירה סופית שמטרתה לבדר אתכם בזמן הזה) אז לפי דעתי הוא שווה את זה. אם אתם גם גיימרים אני חושב שתהנו זו חוויה יחודית ותדעו להעריך אותה הרבה יותר.

את המשחק המקורי תוכלו להוריד כאן (דרושה התקנה קיימת של Half-Life 2 בשביל לשחק) את המשחק החדש תוכלו להשיג דרך steam או להוריד את הדמו לפני בשביל להתנסות.

The Stanley Parable update in the works to remove offensive images

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*