אנשים בסימן שאלה

הטכנולוגיה משפרת את חיינו אבל כנראה שגם הורסת לנו את הגב תוך כדי זה.

כל אדם מכיר את זה , הולכים ברחוב מתעסקים בסמארטפון מביטים הצידה לשנייה ושמים לב שכולם מסביבכם נהפכים בהדרגה לסימני שאלה וכך גם אתם.

אנשים בסימן שאלה

כיום , לאחר כ- 5 שנות שימוש בפלאפונים החכמים אורטופדים בכל העולם שמים לב לעלייה מדאיגה בסימפטומי השימוש. Text Neck שהיתה תופעה יחודית יחסית לגיימרים מתפשטת כעת בקרב כל משתמשי הטכנולוגיה בעולם המודרני.תופעה זו כאמור היא לא עניין חדש והיתה מוכרת לבני האדם כנראה מהרגע שידעו איך לחרוט חריצים בחימר. עוד בימי קדם, משכילים ביוון ומצרים חישבו כיצד יש להניח כלים ולתכנן את סביבת העבודה בשביל למנוע לחץ מזיק על החוליות והמפרקים. כשמדע הארגונומיה החל לתגבש במאה ה-19 הוא פעל למזעור את השלכות הטכנולוגיה והחברה על גוף האנושי. אך בעוד שבעבר אנשים ישבו בעיקר כחלק מעבודתם, היום פעילויות הפנאי שלנו כוללות ישיבה מרובה.

למטרומופזה הזאת יש גם השלכות אסתטיות חבריות. כתבה מעניינת זו למשל טוענת שאולי בעתיד הרחוק (מאוד) בני האדם יתפצלו ל2 תתי גזעים: גזע של אלפות שיהיו לרוב צאצאים למשפחות יוקרתיות שיזווגו עם בני אדם יפים כמוהם וגזע נפרד של יצורים קטנים ועקומים למראה (בני האדם שהושפעו מהטכנולוגיה באין מפריע).

גם אם לא נלך רחוק כל כך כבר כיום ניתן לראות את התהוות העדפות האלה שכן בד"כ האנשים הכפופים אינם משתייכים למעמדות הגבוהים. בעוד אתם פועלים על המחשב או הסמארטפון והורסים לעצמכם את הגב אחרים נהנים מהפריבילגיה של ההפעלה הקלה (בדברם הם גורמים לדברים לקרות כי אחרים עושים זאת עבורם) אלה גם נהנים מעיסוקי ספורט (גולף וריצות לאורך החוף) שלאדם הפועל בקושי יש את הזמן לחשוב על כך…

 

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*