סדרות אנימציה קומיות מומלצות

משפחת סימפסון, סאותפארק , איש משפחה  , פיוצרמה…

סדרות אלה נכנסו לקאנון המצוייר של כל גיק מצוי. למרות היותן סדרות פורצות דרך ומוצלחות אנחנו תמיד שואפים לעוד. לא מזמן החלטתי לצאת למסע חיפושים אישי אחרי סדרות אנימציה חדשות . כפי שניתן לצפות ממהלך שכזה נמצאו סדרות רבות שענו על הגדרת החיפוש ולאחר צפייה ניפיתי את רובן לכדי רשימה מצומצמת שמציגה לטעמי את סדרות האנימציה המצחיקות הטובות ביותר למבוגרים שאולי פיספסתם.

במידה ותרצו להוסיף סדרה או שאתם לא מסכימים לגבי פריט ברשימה רשמו זאת בתגובות.

נתחיל…

Rick and Morty

 

דן הרמון שאולי זכור לכם כיוצר של ימיה הטובות של קומיוניטי  שקד על הסידרה הזו ביחד עם  ג'סטין רוילנד והתוצאה היא יצור כליים של Adventure Time , בחזרה לעתיד , איש משפחה וד"ר הו. לא הצלחתי מעולם להתחבר לסדרות אינפנטיליות כמו Adventure Time. ולא בגלל שיש לי בעייה עם אינפנטיליות אלה בעיקר בגלל שהעלילה כאילו הונפצה ללא הרבה מחשבה מאחוריה. ריק ומורטי לאומת זאת תברר לצופה השקדן כיצירת מופת המורכבת מהמון הֶרְמֵזים שהכרתם חיונית לצורך הנאה. ריק הוא קודם כל מדען מטורף , שיכור ולבסוף גם סבא שלוקח את הנכד המעט מטומטם שלו למסעות מופלאים ומשונים ברחבי היקום מרובה המימדים. כל פרק תורם באופן בלתי מורגש לבניית עולם ורצף עלילתי. שווה לעבור את פרק הפיילוט (הדיי לא מעניין ומעט גס) בשביל להנות מסידרה כתובה היטב מקורית אבל יותר מכל פשוט קורעת  מצחוק.

BoJack Horseman

לא פחות מ 6 נסיונות נדרשו בשביל לעבור את הרבע שעה הראשונה של הפרק הראשון , משהו ברעיון הכללי היה מאוד משונה. לבסוף נתתי לה צ'אנס ואני ממש לא מצטער. זו סידרה קומית מעולה ובאופן פרדוקסלי אפילו מרגשת. וויל ארנט (הזכור לכם ממשפחה בהפרעה) עושה את תפקיד חייו בתור בוג'אק שחקן עבר מסיטקום משפחתי בסגנון "מי הבוס" שרק במקרה מרגיש מאוד דומה לארכיטייפ של הסלבריטאי עם ייצר להרס עצמי . בוג'אק הוא גם סוס מואנש בעולם בו בני אדם וחיות חיים יחדייו בהרמונייה. תנו לזה צ'אנס …זוהי סדרה כתובה היטב , לעיתים קורעת מצחוק ולעיתים מרגשת עד כדי צביטה בלב.

The Venture Bros

תענוג צרוף למי שיעיז לצפות בסדרה שעל פניה נראית כמו חיקוי לג'וני קווסט. העל פניו לא רחוק מהאמת שכן היא מבוססת בחלקה על ההגיון הפנימי והסגנון של הסידרה המיתולוגית ההיא, אבל רק בעל פניו שכן מדובר בסדרת סאטירה ומטא-סאטירה מתוחכמת על כמעט כל גיקדום אפשרי. כל פרק עוסק בד"ר ונצ'אר וילדיו חדלי האישים המוצאים עצמם בעולם מלא מזימות הזויות, מדע מטורף וניסיונות התנקשות מנבלים ססגוניים. מאוד מאוד מאוד מומלץ לכל גיק שמכבד את עצמו.

Archer

בואו נודה בזה. ג'יימס בונד בסרטים הוא "מעט" לא מציאותי. ארצ'ר הוא כל מה שבונד הוא לא: שוביניסט , חצוף , גזען … כלומר זכר אלפא למהדרין. הקריקטורה שהיא בונד הופכת למציאותית יותר . לא רק דמותו של בונד זוכה לסאטירה מהנה כל שטאנץ מוכר מסרטי מרגלים ופעולה זוכה לטיפול מקורי. ההאנימציה מעניינת ומסגוננת והכתיבה טובה מאוד. מומלץ בחום למי שטרם ראה.

Robot Chicken

הסידרה בנויה מפרקים קצרים של כ-10 דק העמוסים במערכונים קצרצרים המכילים פאנצ'ליינים מהירים. התיאור המהימן ביותר הוא אם הייתם לוקחים את איש משפחה מורידים ממנו את העלילה ומשאירים את קטעי המעבר בין הסצנות (ומנפישים אותם בעצירת תנועה עם צעצועים) הייתם מקבלים רובוט צ'יקין. התוצאה הסופית היא לא פחות מקולאז' חד ונשכני של גיבורי הילדות שלנו כמו גם סאטירה משובחת ולעיתים הומור שחור מאוד במיטבו.

Bob's Burgers

הסידרה ה"רגועה" ברשימה. ההמבורגרים של בוב היא סיטקום משפחתי העוסק במזללת המבורגרים משפחתית בהנהלתו של בוב. תחשבו על זה בתור המלון של פולטי בלי הנונסנס הבריטי או כולם אוהבים את ריימונד בלי ריימונד לטעמי זהו הסיטקום המשפחתי המצוייר הטוב ביותר כרגע.

הצטרפו אליי לחלק השני : "סדרות אנימציה מצחיקות למבוגרים שבוטלו" בקרוב…

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*