שטיחים על האנטפרייז

שטיחים בספינת חלל הם מחזה הזוי. כל מי שהיה בעליו הגאה של שטיח יודע שזה יכול להיות סיוט לנקות אותו. קיימת בדיחה ידועה בקרב טראקים שהסיבה שלא רואים אנשי צוות עובדים זה כי כולם עסוקים בלשאוב אבק.

שטיחים מקיר לקיר

בדיחות לחוד, הסיבה הרשמית לשטיחים היתה מאוד הגיונית בתקופתה. הרצון של רודנברי להגיש חזון עליז ומואר לספינת חלל. לא עוד חללים צפופים ועמוסים בשסתומים וכפתורים כמו איזו צוללת אנכרוניסטית מימי מלחמת העולם. הספינה תהיה רכה, מרופדת ודומה יותר לסלון הביתי כפי שהיה נפוץ כל כך בבתים אמריקאים של שנות ה-90.

שאיבת אבק מהסט

מדוע כדאי לשים שטיחים בספינת חלל ?

1) תמיד רואים אנשי צוות מהלכים במסדרנות בדרך לאן שהוא. תחשבו על זה כל הצעידות האלה מייצרים רעש מהדהד של פסיעות שרק מתגבר בתוך המסדרונות הארוכים. ללא שטיחים ללכת בספינה היתה יכול להיות חוויה לא נעימה.

walk with me mr romulan

2) שטיחים מונעים מאנשים לאכול תוך כדי תזוזה / ישיבה בעמדה. במהרה כל טירון ילמד על בשרו כמה זה מעצבן לשאוב פירורים מהשטיח או לנסות לנקות כתמי קטשופ.

3) השטיח הוא מה שמחולל את הכבידה בספינה !

כבידה זה חשוב מאוד …

4) האנטרפרייז היא ספינת חקר בה יש גם משפחות. מה שאומר שיש ילדים שמתרוצצים בספינה ומרגיזים את פיקארד. אין דבר יותר חכם מלשים שטיח ענק ורך וכמובן לכסות את כל הכבלים והמתגים בקירות באמצעות ריפוד רך. זו היא למעשה סביבת משחק בטוחה גם לזעטוטים של המאה ה-23.

כשמגיע סוף סוף היום בו הם מפסיקים לקשקש על הקירות ומתחילים לשחק שח מסובך על ריהוט מזכוכית …

 5)  זו היא ספינת חלל. מה שאומר שיש שינויי מהירות קיצוניים. לא הגיוני לשים רצפה קשיחה שתגרום ל"חולצות האדומות" לשבור את האף. על כן שטיח הוא פתרון אידאלי לריכוך ואחיזה טובה.

 

מדוע לא כדאי  לשים שטיחים בספינת חלל ?

1) אחד המקומות בהם לא אמור להיות שטיח זו כמובן המרפאה. הרעיון לשים שטיח במקום הכי מדמם הוא הזוי. כפי שבאשיר אמר באחד הפרקים זה לא פיקניק לנקות את הדם מהשטיח…

2. הקונסולות עליהם עובדים אנשי הצוות מתפוצצות מכל פגיעה של פייזר במגני הספינה. אנשי צוות נטענים בחשמל סטטי מכל הצעדות על השטיח. מעניין איך הקונסלות האלה יגיבו למגע מחשמל.

3. בכל פעם שצריך לתחזק משהו צריך לפרק את השטיח. בכל פעם שמזיזים רהיטים זה משאיר סימן על השטיח. לא פרקתי במיוחד בסביבה שהיא בסופו של דבר דינמית.

 

אם יש לכם רעיונות נוספים מוזמנים לשתף בתגובות.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*