זפזופ ביוטיוב : איך לגרום ליוטיוב לעבוד לטובתך

יוטיוב נחשבת בידי רבים כפלטפורת הצפייה בוידאו הפופולרית ביותר בעולם אך למרות כל מליוני התכנים המועלים עלייה מדי יום היא עדיין נחותה לעומת הטלויזיה בגלל חווית השימוש המבולגנת שלה וכמובן היעדר תכונה בולטת שיש בטלויזיה : הזפזופ.

למה לזפזפ ביוטיוב

פעולת הזפזופ היא אותה פעולה נטולת בינה בה המשתמש לוקח שלט ופשוט עובר בין ערוצים לאחר יום עבודה מעייף או מתוך שעמום. זו היא פעולה אלמנטרית שאינה דורשת שום התחייבות לערוץ כזה או אחר ומשך המעבר בין ערוץ לערוץ תלוי בעדפות האישיות.

באופן עקרוני יוטיוב אינו תומך בזיפזופ. הסיבה לכך דיי מעורפלת אבל היא כנראה קשורה לתוכן החינמי אשר מצוי בה: "ראשים מקשקשים" , רשימות של עובדות  , ביקורות וכמובן אנשים שמשחקים במשחקי וידאו וצועקים תוך כדי. תוכן לחוד הסיבה האמיתית כנראה נמצאת בכך שצרכני התוכן הזה הם בעיקר צעירים שמעוניינם לצרוך את התוכן שחברים שלהם צורכים והתוכן הזה מושפע ממה שפופולרי. כך שאין שום סיבה לזפזפ , פשוט נרשמים לאיזה 20 הערוצים הפופולרים ואתם צורכים את התוכן ישירות מבלי לזפזפ.

אבל מה אם הייתי רוצה לקבל את האפשרות לזפזפ בין סוג התכנים שמעניינים אותי. לא בגלל שאני מבוגר אלה בגלל שלפעמים לצאת למסע אל הלא נודע יש את היתרונות שלו, גילוי תכנים מפתיעים ומעניינים.

יוטיוב לכאורה מספקת אפשרות לקבל תכנים שמעניינים אותך, שכן ניתן להירשם לערוץ ספציפי או לראות סרטונים שנבחרו על סמך היסטורית הצפייה האחרונה, אפשרויות אלה בלתי מספקות בעליל. מספיק שראית סרטון אחד והאלגוריתם של יוטיוב יסיק כי אתה אוהב את כל הסרטונים של היוצר או הערוץ (הייתי נער אובססיבי אולי זה היה מתאים) בתור מבוגר אין לי הרבה סיבה להרשם לערוץ ספציפי שנותן לי את אותם התוכניות של אותם היוצרים..הייתי שמח לראות גם דברים אחרים מדי פעם בשביל הגיוון.

איך לזפזפ ביוטיוב

מתברר שניתן לזפזפ ביוטיוב אך העניין לא פשוט בכלל..

תוסף לכרום בשם OttoPlay

OttoPlay הוא לכאורה הפתרון האולטמטיבי לפעולת הזפזופ על גבי המחשב. אם תתקינו את התוסף (שזמין כאמור רק לכרום) תגלו כי הוא מאפשר לכם לזפזפ בין תוכניות שונות בין 3 פלטפורות לצפייה און-ליין : הולו , נטפליקס ויוטיוב. לצערנו נגלה גם שהולו ונטפליקס לא נתמכים בארץ. שימוש בתוסף ה VPN החינמי hola יפתור גם את הבעייה זו .

הפתרון הזה לא אידאלי משום שנטפליקס והולו הם שירותים בתשלום והאינטרגרציה של יוטיוב בתוסף מוגבלת ולא מנצלת את היתרונות שבשיטה. כלומר האפשרות האידאלית למערכת שמקדדת כל תוכנית ותוכן ביוטיוב לסוג ולמידת ההנאה ממנו בדומה לאפשרויות הקיימות כבר בנטפליקס והולו.

התוסף הידוע והותיק stumbleupon

לאנשים שלא התנסו בתוסף stumbleupon קשה להסביר כמה שהוא מהנה. תחשבו על קיר הפייסבוק שלכם אבל ללא ממשק של קיר אלה כפתור יחיד שמשגר אתכם ישירות לעמוד שכנראה תאהבו. התוסף מאפשר התאמה מוחלטת לטעם האישי שלכם – ככל שתשתמשו בו יותר הוא יהיה מדויק יותר. בתור כלי זפזופ הוא מושלם לאינטרנט. בנוסף לשיטוט באתרים הוא מאפשר את הזיפזופ בתכני וידאו ישירות. למרות הגאונות שבתיוג הפנימי של סטאמבל הוא עשוי היה להיות מושלם אם ניתן היה גם  לדרג את התכנים ואם ההנגן שלו היה נוח.

זפזופ נוח ומעולה באמצעות ytroulette

ממשק נוח , חווית שימוש טובה ואפילו אפשרות לבחור בין זיפזופ בין סרטים מלאים (למרות הבעיות בגלל אזור גאוגרפי לא נתמך או הסרה של הסרטון) וקטגוריות שונות. כנראה שיש פתרון לשאלה האם ניתן לזפזפ ביוטיוב , ניתן ורצוי לעשות את זה באמצעות :ytroulette .

 

זפזופ טהור ביוטיוב

אולי אנשים על סמים פיתחו את זה אבל : Random YouTube Videos מאפשר לכם הצופים המשועממים לצפות בלינקים אקראיים של יוטיוב. עזבו קטגוריות או דירוג פשוט קבלו את החוויה המפוקפקת ולעיתים המשונה שתאפשר לכם לחוות את הזפזופ הטהור של תוכן רנדומלי לחלוטין.

ואם חשקה נפשכם לצפייה בסגנון הכבלים הבין מימדיים של ריק ומורטי הנה גם ההזדמנות שלכם להנות מצפייה רנדומלית דרך ממשק צפייה מהנה במיוחד  http://inter-dimensionalcable.xyz/

עד הפעם הבאה , זפזופ נעים.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*