מיומנו של משתמש העל : הזרמת מדיה ברשת הביתית

בעבר הגדרת Home group בוינדוס אפשרה לכל משתמשי הקבוצה הביתית לשתף קבצים ביניהם.

בדרך זו ניתן היה לשתף ולהזרים קבצי מדיה למספר מכשירים ואלה לא היו חייבים אפילו להריץ חלונות (אנדרואיד למשל). בעדכון האחרון של וינדוס 10 התברר כי מייקרוסופט חיסלה את הקבוצה הביתית. לטענתה בעידן המחשוב בענן אין עוד צורך לקבוצה ביתית לשיתוף קבצים,  הקבוצה הביתית היא כעת גישה אנכרוניסטית ששייכת לעידן עתיק בו שירותי ענן (SaaS) היו נדירים.

בעידן הענן ניתן פשוט לעלות את הקבצים לדרופבוקס / גוגל דרייב או וואן דרייב ולפתור את הבעייה. העלאת קבצים זו אמנם יעילה בכל הקשור לעבודה מרוחקת אבל בנוגע לניהול מדיה ברשת הביתית מדובר בדרך מפרכת למדי. לא רק שהמקום בשירותים (החינמיים) האלה מוגבל (15 GB ~ בגוגל דרייב למשל) הדבר ידרוש העלאה של הקובץ למיקום אחר והפעלה שלו משם.

משיטוט מקיף ברשת התברר כי המידע על אפשרויות הזרמת מדיה ברשת המקומית בעידן שאחרי הקבוצה הביתית לא קיים. נראה כאילו מייקרוסופט "סגרה את השאלטר" והזרמת מדיה בין מכשירים מגוונים אינה אפשרית עוד בקלות.

היום מצאתי ששיתוף מדיה בין מכשירים שונים עדיין אפשרי ,הוא פשוט דורש ניווט נוסף באפשרויות השיתוף החדשות :

כן הפתרון היה מתחת לאף , אחרי שהפעלתם את גילוי הרשת / שיתוף קבצים ברשת עבור משתמשי הרשת כל שנותר הוא להכנס לאפשרות של "כל הרשתות" ושם להפעיל ולהגדיר את ה- media streaming . כעת כל המכשירים ברשת שלכם יזהו את התיקיה המשותפת ויאפשרו הזרמת מדיה ממנה בדיוק כמו מה שהיינו רגילים אליו לפני העדכון.

בהצלחה !

 

1 Comment

  1. טוב לדעת. תודה על השיתוף! תמיד נהגתי להשתמש בשיתוף הקבצים ואז להפעיל איזה קובץ שרציתי מהמחשב המרכזי. היום פשוט יש לי מחשב בפני עצמו בסלון ואני לא ממש מוצא צורך בשיתוף והזרמה כמו פעם.

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*